درباره سیستم معاملاتی دراگون از محصولات آی‌بورس

کلیات

اول از همه لازمه ببینیم سیستم معاملاتی چیه؟ یه سیستم معاملاتی شامل یه مجموعه ابزارها و قوانین هستن که بر اساس تجربه یا مدل‌های ریاضی مختلف تست شدن و احتمال موفقیت معاملات رو تا حد زیادی بتونن بالا ببرن. پس اون چیزی که ما به عنوان یک سیستم معاملاتی ارائه کردیم مجموعه از چند تا اندیکاتور به عنوان ابزار معاملات و یه سری قوانین به عنوان اصول ورود به معاملات هستن. طبیعتا اگر هر کدوم از این دو بخش در نظر گرفته نشن نمیشه انتظار سودآوری داشت. اصل قضیه ضرر و زیانی هم که اکثر ماها توی بازارهای مالی میکنیم همینه که به یه سری اصول مثل مدیریت سرمایه و ریسک و … پایبند نیستیم و بازار مالی رو با یه کازینو اشتباه میگیریم! فکر میکنیم یه جور بازی شانس یا قمار هست و متاسفانه به خاطر اعتیادآور بودن هم یه سری گرفتارش میشن! اما بازارهای مالی در حقیقت علم هستن و ترکیبی از علوم مختلف اقتصاد، مدیریت مالی، علوم مهندسی اجتماعی و … هستن. طبیعتا دونستن همه این علوم برای کسی که کارش این حوزه نیست عملا خیلی سخت هست. برای همینم خیلی از اتفاقات رو میشه به صورت مدل‌های ریاضی پیاده‌سازی کرد و در قالب نرم‌افزار پیاده‌سازی کرد و دیگه نیاز نیست یه حجم زیادی از اطلاعات رو کاربرها بخوان یاد بگیرن؛ و قسمت زیادی این علوم رو کامپیوترها آنالیز میکنن و در قالب یه سری نمودار و جدول به ما نشون میدن.

ابزارها سیستم معاملاتی دراگون

خب سیستم معاملاتی دراگون آی بورس چه ابزارهایی داره؟

سیستمی که طراحی کردیم به صورت کلی شامل چهار تا اندیکاتور هست که سه تا از اندیکاتورها رو مستقیم خود ما و از پایه طراحی کردیم و یکی از اندیکاتورها رو از یکی از سیستم‌های دیگه استفاده کردیم. (که البته طبیعتا بابت این اندیکاتور چهارم هیچ هزینه‌ای هم گرفته نمیشه!)

به طور کلی این سیستم یه اندیکاتور اصلی داره که با آنالیز وضعیت عرضه و تقاضا و آنالیز احساسات احتمالی بازار، به صورت مستقیم یه سری سیگنال‌های ورود توی پوزیشن‌های خرید و فروش رو به معامله‌گر میده. در کنار این اندیکاتور یکی دیگه هم کار اعلام تاییدیه ورود رو به معامله‌گر نشون میده که اندیکاتور دوم به عنوان یه اندیکاتور تاییدیه عمل میکنه. عملا اصل سیستم معاملاتی بر پایه این دو اندیکاتور میچرخه و همین دو تا عملا کفایت میکنن. اما برای معامله‌گرهای حرفه‌ای تر دو تا اندیکاتور کمکی هم داریم که میتونن توی تحلیل روندهای بازار بیشتر کمک کنن. یه اندیکاتورمون برای شناسایی بهتر روندها استفاده میشه و اندیکاتور چهارم (همون اندیکاتور مومرایگانه) برای کنترل وضعیت قله‌ها و دره‌ها به کمکون میاد.

قوانین معامله

طراحی الگوریتم‌های این سیستم معاملاتی برای رسیدن به یه مدل معاملات اسکالپ طراحی شدن. (منظور معاملات کوتاه مدت و سود گرفتن از نوسانات بازار هست) تایم فریم معاملات این سیستم معاملاتی بر پایه دوره‌های 5 دقیقه بنا شده که هم سود مناسبی رو بهمون بده و هم ریسک‌های مربوط به تغییرات شدید روند تا حد ممکن کم بشه.

اگرچه این سیستم روی اکثر بازارهای مالی که امکان معاملات کوتاه مدت رو به ما میدن جواب میده ولی پیشنهاد خودمون با توجه به مسائلی مثل ریسک و میزان سود و حجم نوسانات و …، معامله روی ابزارهای طلا هست 

برای معاملات چهار تا قانون ساده استفاده میشه. یه قانون برای شرایطی هست که نباید هیچ معامله‌ای باز بشه؛ و سه تا قانون دیگه برای معاملات توی سه حالت روند صعودی، نزولی و بازار رنج هست که خیلی خیلی ساده‌ هستن.

مدیریت سرمایه و ریسک اینا هم در قالب چند تا آیتم خیلی ساده ارائه شدن که عملا نیاز به دانش بالا رو عملا از بین میبره.

ویدئو‌های آموزشی

طبیعتا هدف اصلی اینه که بتونیم کمکی به معامله‌گرها بکنیم که میزان سودآوری بیشتری رو داشته باشد که با توجه به فعالیت توی بازارهای مالی بین المللی میتونه باعث ارز آوری خیلی خوبی برای کشور بشه. برای همینم به صورت عمومی و در قالب یه مجموعه ویدئوی آموزشی کل جزئیات سیستم معاملاتی رو به صورت شفاف در اختیار همه قرار دادیم!! درسته دسترسی به جزئیات قوانین و روش معامله به صورت رایگان در اختیار همه هست تا بعد از این که روش کار رو دیدین و مطمئن شدین که از پسش بر میاین اقدام به سفارش سیستم معاملاتی بدین. به این شکل عملا دیگه قبل از خرید محصول خواهید دونست چه چیزی رو دارین سفارش میدین و عملا ریسک صرف هزینه هم کامل براتون از بین میره.

ویدئوهای آموزشی رو میتونید توی کانال عمومی تلگرامی به صورت مستقیم ببینید. لینک عضویت کانال رو پایین گذاشتیم. حتما عضو بشید و ببینید.

به بالای صفحه بردن